Oto nasz najnowszy zakup bo profesjonalny sprzęt to gwarancja dobrej usługi.

Wyważarka do turbosprężarek - TurboTest

TurboTest to urządzenie służące do sprawdzania i regulacji układów zmiennej geometrii oraz do pomiaru wydajności turbosprężarek. Urządzenie posiada dwa tryby pracy. Tryb statyczny, który umożliwia regulację geometrii przy unieruchomionym wirniku, a także tryb dynamiczny, który symuluje warunki pracy turbosprężarki w samochodzie.


W trybie dynamicznym turbina jest smarowana olejem o odpowiedniej temperaturze i ciśnieniu. Dzięki temu regulacja zmiennej geometrii może odbywać się na obrotach, których wartość jest wyświetlana. Wiąże się z tym możliwość pomiaru nie tylko przepływu przez łopatki zmiennej geometrii, ale także, co najważniejsze, wydajności regenerowanej turbosprężarki.


9. soft screenshot compressionWyniki pomiarów kilku położeń aktuatora porównywane są z parametrami fabrycznie nowych turbosprężarek w celu osiągnięcia tego samego poziomu doładowania. Urządzenie określa punkt początkowy wykorzystując zmianę obrotów wirnika co eliminuje błąd montażu zwykle stosowanego czujnika położenia siłownika. Układ pomiarowy TurboTest-u posiada zainstalowaną bazę danych ustawień siłownika zmiennej geometrii i wydajności oryginalnych turbosprężarek, którą można szybko i łatwo zaktualizować przez moduł Wi-Fi.


TurboTest to unikatowa technologia opatentowana na całym świecie i dostępna tylko pod marką CIMAT. TurboTest to nowy standard w procesie regeneracji i gwarancja odpowiedniego doładowania Twojej turbosprężarki.


Cechy szczególne urządzenia:

  • sterowanie siłowników pneumatycznych i elektronicznych poprzez moduł pomiarowy
  • czas pomiaru około 15 sekund
  • baza kalibracji dla 200 turbin w standardzie
  • uniwersalna głowica do montażu turbosprężarek
  • pomiar wydajności na obrotach
  • startowy zestaw adapterów do najbardziej popularnych turbosprężarek
  • zintegrowany panel operatorski z modułem pomiarowymnajnowszej generacji
  • zasilanie pneumatyczne od 4 barów dla małych turbin do8 barów dla turbosprężarek do ciężarówek

CIMAT turbocharger actuator tester, "ActuTest"


Actutest 4000 służy do sprawdzania działania i ustawiania elektronicznych i pneumatycznych aktuatorów turbosprężarek samochodowych. Urządzenie składa się z dwóch części:

  • części pneumatycznej dla podłączenie aktuatorów pneumatycznych
  • jednostki centralnej do starowania częścią pneumatyczną oraz do testowania i regulacji aktuatorów elektronicznych.

Urządzenie posiada dużą wewnętrzną bazę danych nastaw aktuatorów, którą można rozszerzać dodając kolejne pozycje lub automatycznie mierząc nastawy nowej turbosprężarki, jaki i zdalnie aktualizować za pomocą modułu WiFi wbudowanego w urządzenie. Dodatkowo producent zobowiązuję się do systematycznego uaktualniania bazy danych.

Dla wygody użytkownika połączenie modułu pneumatycznego i elektronicznej jednostki centralnej jest bezprzewodowe, dzięki czemu urządzenia nie muszą funkcjonować w swoim bezpośrednim sąsiedztwie.


Actutest wyposażony jest w baterię LiPol, która pozwala na wielogodzinną pracę urządzenia bez zasilania sieciowego, dzięki czemu oprócz pracy w trybie "stacjonarnym", urządzenie umożliwia używanie bezpośrednio przy samochodzie z zamontowaną turbosprężarką.

ActuTest posiada pamięć wewnętrzną typu flash, wyposażony jest w zewnętrzny port USB do zapisu danych na dysku wymiennym oraz moduł WiFi, do bezprzewodowego podłączenia do sieci komputerowej i drukarki.

Licznik Gości

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj14
mod_vvisit_counterTen Miesiąc862
mod_vvisit_counterPoprzedni Mięsiąc1120
mod_vvisit_counterWszystkich277502

Data : Maj 26, 2018